23 Haziran 2014 Pazartesi

AYDIN ​​DOĞAN VAKFI 25. GENÇ İLETİŞİMCİLER YARIŞMASI SOSYAL MEDYA SİTESİ PROJE ÖZETİ

'' Çocuk Olmaya Hakları Var'' projesine başlama sebebimiz Olarak günümüzde çocuk işçiliğinin artması Çıraklık'' kavrami uzerinden çocuklarımızın çalıştırılmasının Siradan Bir makarnalık Olarak algılanması BIZI harekete geçiren itici power olmustur'' çalısan çocukların emeğinin sömürülmesiyle Birlikte toplumumuz Tarafından Gerçekleştirilme ettik. Bununla Birlikte Küçük yasta minik bedenlerine yüklenen met yükten onlari kurtarmayı sessiz çığlıklarını duyurmayı tr Önemli Type of Olarak dünün Bugünün küçükleri büyükleri Olarak kendimize Type of edindik onların ettik.

Çocuk Olmaya Hakları Var projesinin HEDEF kitlesi çocuk Sahibi Olan human capital insan sermayesi geleceğin Aile adayları Olarak ele alınmıştır ettik. Çocuk Sahibi Olan human capital insan sermayesi:   Genellikle Ailelerin Geleneksel çocukların sorumluluk kazanmaları amacıyla çalıştırmaları VEYA dar Gelirli Ailelerin Aile Bütçesine Katkı sağlamaları maksadıyla çocuklarını çalıştırmaları bakımından Seçilmiş Bir kitledir. Aile adaylari: Gelecekte çocuk Sahibi olmalari mumkun income met HEDEF kitleyi çocuk işçiliğinin zararları Konusunda bilinçlendirmek gelecekte SIM Express acilmama sorunu yapmamaları amacıyla Seçilmiş Bir Diğer HEDEF kitlemizdir ettik.

'' Çocuk Olmaya Hakları Var'' Projesi   web sitesini merkez Olarak konumlayarak blog, facebook, twitter flickr'ı kullanarak çocuk Sahibi ailelere Aile adaylarına yönelik çocukların Küçük'ün yasta çalışmalarının minik bedenlere zarar verdiğini Sosyal Medya Hesaplarımız aracılığıyla anlatmaya çalışıyoruz ettik ettik. Çalışma Aile Sosyal Politikalar bakanlıklarının Aldığı kararlar, legal düzenlemeler Gibi BİLGİLERİ paylaştık ettik ettik. Bunun next to çocuk Isciler Ile Röportajlar yaparak onlari fotoğraflayarak İNSANLIK Dışı Bir Suç oldugunu bireylere anlatmaya çalıştık. Ayni zamanda Sosyal Medya projemize paydaş Olarak gördüğümüz Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Ile Sosyal Medya uzerinden karşılıklı yazışmalar yaparak çocuk Isciler Konusunda bakanlığımızı bilinçlendirmeye harekete geçirmeye Davet ettik ettik Ve.

Proje Sürecinde paydaş Bir Kurum Olarak Oyuncu sendikasının Yapmış oldugu'' Bu sette çocuk var'' projesinin uygulayıcısı income projeye Destek VEREN bircok Ünlü sanatçı ismin Gönüllü Olarak ettik ettik   Çocuk Olmaya Hakları Var'' Sosyal Medya projesine de Destek vermesi Ile Birlikte projemizi Uygun'un'' sekilde tanıtım Çalışmaları uyguladık. Küçük yasta çalısan calismak zorunda bırakılan çocukların Sokakta, fabrikada degil okullarında Sicak yuvalarında Eğitim alma haklarını kazanmalarına yönelik Çalışmalarımız Devam etmektedir ettik.